Drobečková navigace

Úvod > O nás > Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola Lipová vznikla a je zařazena v síti škol od 1. září 2007, spolu se školní družinou a školní jídelnou je součástí Základní školy Lipová. Základní škola je příspěvkovou organizací od 1. ledna 2003, zřizovatelem školy je obec Lipová. Společný název od vzniku mateřské školy je Základní škola a mateřská škola Lipová, okres Cheb. Všechny součásti školy jsou umístěny v budově školy, která je majetkem obce Lipová. Užívání vnitřních prostor, tělocvičny a zahrady je řešeno formou pronájmu.  

Mateřská škola Lipová se nachází v malé vesnici Lipová, 12 km vzdálené od okresního města Cheb. Školka je umístěná na dostatečně přístupném místě, obklopeném ze tří stran zelení, v těsné blízkosti příjezdové komunikace od Chebu. Budova je přízemní, s prostornou vstupní halou. Z hlavní chodby se vchází do třídy MŠ a do tříd základní školy. Také sociální zařízení a jídelna pro MŠ a ZŠ jsou přístupné z této chodby. Naproti škole je velké sportovní hřiště a obchod, nedaleko louky a lesy. Na budovu školy bezprostředně navazuje školní zahrada s ovocnými stromy, domkem na hraní a prostorným pískovištěm. Obnova zahrady a její vybavení náčiním a průlezkami je součástí projektu, společně s plánem revitalizace obce.

Obec Lipová je spádovou oblastí pro Dolní Lažany, Horní Lažany, Palič, Doubravu, Mechovou, Všeboř, Stebnici, Horní Lipinu a Dolní Lipinu.

Mateřská škola je jednotřídní s celodenním provozem. Kapacita školky je 20 dětí.

  • Třída je heterogenní – navštěvují ji děti od 2 – do 7 let.
  • Provozní doba je od pondělí do pátku - od 6,30 do 16,00 hodin.
  • Příchod dítěte do MŠ je pružný a závazné je jen omlouvání dítěte z důvodu nahlášení počtu strávníků do školní jídelny.